Hekim Haber.com , Güncel Sağlık Haberleri...

YİNE DOKTORA KURŞUN!
Sali, 15.01.2008, 05:00pm (GMT)


<b>YİNE DOKTORA KURŞUN!</b>

Giresun Göğüs Hastalıkları Hastanesinde görevli Dr. Ali Menekşe hastanede bir şahsın silahlı saldırısına uğrayarak ağır yaralandı
kanizi


Giresun-İHA - Giresun Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nde görevli Dr. Ali Menekşe, hastanede M.Y. isimli şahsın silahlı saldırısına uğrayarak ağır yaralandı. Dr. Menekşe'yi vuran şahıs ise daha sonra intihara teşebbüs etti.

Olay, Giresun Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nde öğle saatlerinde meydana geldi. Hastanede görevli Dr. Ali Menekşe, henüz belirlenemeyen bir nedenle M.Y. isimli şahıs tarafından silahla vuruldu. Dr. Menekşe, olayda ağır yaralandı.

kanizi


Saldırgan M.Y. ise daha sonra aynı silahla intihara teşebbüs etti. Olayın ardından Dr. Ali Menekşe ve saldırgan M.Y., ambulansla Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
Yaralıların sağlık durumuyla ilgili bilgi veren Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Tuncer Yavuz, her iki yaralının da hayati tehlikesinin devam ettiğini belirterek ameliyata alınacaklarını söyledi.

Öte yandan saldırıya uğrayan Dr. Ali Menekşe'nin Giresun Göğüs Hastalıkları Hastanesi eski başhekimi olduğu öğrenildi. Polis olayla ilgili inceleme başlattı.

........................

AA-Giresun'da bir hastanede yatarak tedavi gören hasta, doktorunu başından ve göğsünden tabancayla vurduktan sonra intihara teşebbüs etti. Ağır yaralanan doktor ve hastanın durumunun kritik olduğu bildirildi.

Giresun Göğüs Hastalıkları Hastanesinde bir haftadır astım bronşit tedavisi gören Murat Y. (44), henüz belirlenemeyen bir nedenle hastane koridorunun merdivenlerinde, göğüs hastalıkları uzmanı Dr. Ali Menekşe'yi (51), başına ve göğsüne tabancayla ateş ederek yaraladı.

Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Tuncer Özdemir, yaptığı açıklamada, her iki hastanın da yoğun bakımda olduğunu, mermilerin beyinlerinde tahribat yaptığını belirterek, "Hastalara bu nedenle müdahale edemiyoruz. Her iki hasta için durum oldukça kritik" dedi.
medimagazin