Hekim Haber.com , Güncel Sağlık Haberleri...
Haber Sağlık , Hekim Haberleri, Dünyadan Sağlık Haberleri
Pazartesi, 20.01.2020, 04:00pm (GMT)
  Anasayfa
  SSS
  RSS
  Linkler
  Harita
  Iletisim
 
'E-Aile Hekimliği' uygulaması geliyor ; Başbakan: Devlet hastanesindeki uzman doktorların önü açılacak ; Aile hekimlerinin maaşı ne kadar? ; Aile hekimliği ile ilgili merak edilenler ; Doktorun çilesini bir de "babası"ndan dinleyin
::| Arama:       [Gelismis Arama]
 
Kategoriler  
  HABER SAĞLIK
  Tıp Doktorları
  Eczacılar
  Diş Hekimleri
  SAĞLIK ÇALIŞANLARI
  SAĞLIK BAKANLIĞI
 » Atamalar ve Kuralar
 » Haberler ve Duyurular
 » Personel Duyuruları
  GÜNCEL
 » Gündem
 » Sektörden
 » Araştırmalar
 » Basından
  Veteriner Hekimler
  EĞİTİM
 » Tıpta Uzmanlık Sınavı
 » Yan Dal Uzmanlık Sınavı
 » Yabancı Dil Sınavı
 » Diğer Sınavlar
  SAĞLIK HABERLERİ
  İLAÇ SANAYİ
  SAĞLIK MAVZUATI
  CNN Türk Sağlık
  Hürriyet Sağlık
  Sabah Sağlık
  Zaman Sağlık
  Mynet Sağlık
  ODALAR VE BİRLİKLER
 » Türk Tabipler Birliği
 » Türk Eczacıları Birliği
 » Türk Diş Hekimleri Birliği
 » Türk Sağlık-Sen
  KÖŞE YAZILARI
 » Hekim Haber Yazarları
 » Tıp Sitelerinden Yazarlar
 » Sağlık Sitelerinden Yazarlar
  ETKİNLİKLER
 » Yurt içi Kongreler ve Seminerler
 » Yurt Dışı Kongreler ve Seminerler
  VİDEO HABER
 » Hekim Haber Videoları
 » Sağlık Videoları
  DÜNYADAN SAĞLIK HABERLERİ
 » WHO Haberleri
  Yahoo Health News
  ABC Health News
  Reuters Health News
  MedicineNet Daily Health and Medical News
  TIME Health News
  Newsweek Health News
  ::| Haber Listesi
Ad Soyad:
Email:
 
  ::| Yurt içi Kongreler ve Seminerler
  TUMU ++
 
 
ETKİNLİKLER
 
HEMŞİRELER HAFTASI KUTLAMALARI

Sali, 13.05.2008, 06:42am (GMT)


AYDIN (İHA) - 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası ülke genelinde olduğu gibi Söke'de de çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlanıldı. Hafta nedeniyle Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi Baş Tabibi Uzman Doktor Kasım Çetin beraberinde başhekim yardımcıları ve başhemşireler ile birlikte tüm servislere dolaşarak hemşirelerin gününü kutladı.

Sevim Şahin Başkanlığındaki Söke Kadın Meclisi üyeleri Hatice Sarınç, Necla Baştuğ ve Nazan Zorlu’dan oluşan mini bir heyet Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesine giderek tüm hemşireler adına başhemşire Şerife Sakızlı’yı ziyaret ederek hemşireler gününü kutladılar. Kendisinde eski bir hemşire olduğunu söyleyen Söke Kadın Meclisi Başkanı Diş Hekimi Sevim Şahin “Hemşirelik; insan sevgisiyle dolu, şefkatle sabırla yapılan kutsal ve onurlu bir meslek. Mesleğin öneminin gündeme getirilmesi, toplumun dikkatini çekilmesi, sorunların gündeme getirilmesi açısından kutlanan hafta önem taşıyor. Bu anlamda emekli olan ve çalışan tüm hemşirelerimizin günü en içten dileklerimizle kutluyoruz” dedi.

…………………………………….

VAN (İHA) - Van Özel Divan Hayat Hastanesi'nde görev yapan hemşireler, '12 Mayıs Hemşireler Günü' dolayısıyla adeta çiçek yağmuruna tutuldu.

Özel Divan Hayat Hastanesi hemşireleri '12 Mayıs Hemşireler Günü' dolayısıyla yoğun bir gün yaşadılar. Sabah ilk olarak Özel Divan Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Başhekimi Dr. Muhsin Tezcan, hemşirelerin '12 Mayıs Hemşireler Günü' kutlayarak kendilerine çiçek hediye etti. Daha sonra hastanede görev yapan personeller hemşirelere '12 Mayıs Hemşireler Günü' nedeniyle karanfil verdiler. Hastane personeli dışında hastalardan da çiçek alan hemşireler, böyle bir günde kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür ettiler.

Hemşireler adına bir açıklama yapan Başhemşire Nurdan Kılavuz "Bu günümüzde bizi yalnız bırakmayan yönetimimize, personelimize ve hastalarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Bizler her ortamda hastalarımıza hizmet vermeye söz vermişizdir. Bu bizim işimiz görevimiz. Ancak böylesi jestler bizi onure etmekte ve çalışma şevkimizi kamçılamaktadır" dedi

…………………………………….

DENİZLİ (İHA) - Hemşireler Haftası nedeniyle Denizli Devlet Hastanesi'nde, çoğunluğunu hemşirelerin oluşturduğu Türk Halk Müziği Korosu'nun verdiği konser büyük ilgi gördü.

Denizli Devlet Hastanesi Konferans Salonu'nda düzenlenen konsere, Başhekim Uz. Dr. Ramazan Canural, başhekim yardımcıları, hastane çalışanları ve çok sayıda davetli katıldı. Duran Peköz'ün yönettiği Türk Halk Müziği Konseri'ne, Abidin Yörük kabak kemane, Ali Can Okkaya kaval, Selahattin Serin ve Yener Çalık bağlama, Dr. Serdar Derman ritim sazıyla eşlik etti. Birbirinden güzel türküleri hemşireler için seslendiren koro üyeleri, ayrıca solo türkülerle hünerlerini sergilediler.

…………………………………….

Konser sonunda Şef Duran Peköz'e teşekkür plaketi ve hediye veren Başhekim Uz. Dr. Ramazan Canural, koro üyelerine teşekkür etti. "Hemşireler Haftası"nı kutlayan Başhekim Uz.Dr. Canural, "Hastanelerde vazgeçilmez çalışanlar vardır. Hekimler hastanedeki işlerin yürümesini sağlayan lokomotif görevindedir ve hastanenin beynidirler. Ancak hastanelerin 24 saat ritmik olarak çalışmasını sağlayan, sevginin ve şefkatin sembolü olan bir de kalp vardır. İşte hemşirelerimiz ve ebelerimiz de hastanelerimizin kalbidir. Onlar olmazsa biz de yokuz" dedi.
…………………………………….

AFYONKARAHİSAR (İHA) - Afyonkarahisar'da görev yapan başhemşireler, 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Hemşireler Günü nedeniyle Vali Haluk İmga'yı ziyaret etti.

İl Sağlık Müdürü Hasan Hüsnü Eren, Müdür Yardımcısı Alev Türe, Devlet Hastanesi Başhemşiresi Melek Didin Türk, Kocatepe Devlet Hastanesi Başhemşiresi Elif Zeybek, Zübeyde Hanım Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Başhemşiresi Ayşe Yılmaz, Göğüs Hastalıkları Hastanesi hemşiresi Ayla Demir Kiriş, Ağız ve Diş Sağlığı Başhemşiresi Melek Göğün'ü makamında kabul eden Vali Haluk İmga, hemşirelerin sağlığın can damarı olduğunu söyledi. Böyle bir günde ziyaret edilmekten büyük bir memnunluk duyduğunu söyleyen Vali İmga, “Sizler hemşirelik gibi fedakar ve şefkat dolu mesleğin mensuplarısınız. Şahsınızda tüm hemşirelerimizin gününü kutluyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi. Vali Haluk İmga, ziyaret sırasında, İl Sağlık Müdürü Hasan Hüsnü Eren ve başhemşirelerden çalışmaları hakkında bilgi aldı.

……………………………….

ORDU (İHA) - Ordu'da, 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası nedeniyle, 30 yıl boyunca hemşire olarak görev yapan 15 hemşireye takdirname verildi.

Ordu Hemşireler Derneği tarafından düzenlenen organizasyonda Ordu'daki sağlık kuruluşlarında hemşirelik mesleğinde 30 yılı deviren 15 hemşire onure edildi. Meslekte acı tatlı 30 yılı geride bırakan Ayşe Atabeyoğlu, Fatma Keskin, Melahat Aydın, Elveda Gümüş, Fatma Göksel, Fatma Aktaş, Şengül Odabaşı, Pakize Şen, Narin Turan, Sündüz Günay, Fatma Kılıç, Şengül Yazıcıoğlu, Nimet Aktaş, Gülüşan İmamoğlu ve Melek Odabaş'a takdirnameleri Devlet Hastanesi Konferans Salonu'nda düzenlenen törenle verildi. Törene Ordu Vali Yardımcısı Yüksel Çelik, ODÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Kefelioğlu, Emniyet Müdür Vekili Olcay Tosun da katıldı.

……………………………….

ADANA (İHA) - Ebelik ve Hemşirelik Haftası Adana'da törenlerle kutlandı.

Her yıl 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Ebelik-Hemşirelik Haftası nedeniyle, Vali Yardımcısı Erdem Kıyak, İl Sağlık Müdürü Dr. Çağlar, hastanelerin başhemşireleri ile ebeler Atatürk Anıtı'na çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu.

Üniversite ve devlet hastanelerinde görevli ebe ve hemşireler daha sonra İl Sağlık Müdürü Dr. Çağlar Çatak'ı makamında ziyaret etti. Dr. Çatak, ebe ve hemşirelerin gününü kutlayarak birer çiçek verdi.

Sağlık Müdürü Dr. Çağlar Çatak daha sonra ebe ve hemşireler ile birlikte Vali İlhan Atış'ı makamında ziyaret etti.
Vali İlhan Atış, ebe ve hemşireliğin kutsal bir görev olduğunu ifade etti.

……………………………….

SAMSUN (İHA) - Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel, "Son 10 yılda hemşirelik yüksekokullarından 5 bin 605 lisans, 461 yüksek lisans ve 148 doktora öğrencisi mezun oldu" dedi.

Samsun Mehmet Aydın Devlet Hastanesi'nce "12-18 Mayıs Hemşireler Haftası" münasebetiyle düzenlediği "12 Mayıs Hemşireler Günü'nün Düşündürdükleri: Toplumsal Cinsiyet Bağlamında Biz Kırsalın Kadınları" konulu konferans düzenlendi. Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen konferansa konuşmacı olarak katılan Yüzüncü Yıl Üniversitesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel, Türkiye'de 13 hemşirelik yüksekokulu ile 72 sağlık yüksekokulu bulunduğunu hatırlattı. Prof. Dr. Ayşe Yüksel, "Son 10 yılda hemşirelik yüksekokulundan 5 bin 605 lisans, 461 yüksek lisans ve 148 doktora öğrencisi mezun olmuştur. Ayrıca, Türkiye'de sağlık yüksekokullarında ise 511 eğitimci, 44 öğretim üyesi görev yapmaktadır. Bununla beraber 15 bin 428 öğrenci eğitim almaktadır" dedi.

Geçen sene yürürlüğe giren Hemşirelik Yasası ile ilgili katılanlara bilgi veren Prof Dr. Ayşe Yüksel, üniversitelerin hemşirelik programlarında ihtiyaçları karşılayabilecek yeterli kontenjanın oluşturulmak üzere 5 yıl süreyle sağlık meslek liselerinden hemşireliğe eşdeğer sağlık memurluğu programlarına öğrenci alınacağını da sözlerine ekledi.

……………………………….

ESKİŞEHİR (İHA) - Eskişehir'de "Uluslararası Hemşireler Günü" kutlandı.

Vilayet Alanı'nda yapılan ilk kutlamada, Türk Hemşireler Derneği Şubesi üyesi bir grup sağlık çalışanı, anıta çelenk sunup, saygı duruşunda bulundu. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından bir açıklama yapan Türk Hemşireler Derneği Şube Başkanı Doç. Dr. Nedime Köşgeroğlu, 1961'de YÖK ile yapılan protokolle sağlık meslek liselerinin kapatılarak yüksekokula dönüştürüldüğünü belirterek, "Bu değişiklikle, hemşirelik ve sağlık memurluğu adı altında aynı eğitimi gören erkek öğrenciler de okula alınmaya başlandı. Ancak, Sağlık Bakanlığı, YÖK ile yapılan protokolü tek taraflı iptal ederek yeniden sağlık liselerinin hemşirelik bölümlerini açmıştır. Bu durumda Türk Hemşireler Derneği tarafından açılan dava kazanılmış, Sağlık Bakanlığı bu okulların devrini Milli Eğitim Bakanlığı'na devretmiştir. Kısacası, hemşirelik tüm uluslararası gelişmelere rağmen ülkemizde tam bir istikrara ulaştırılamamıştır" dedi.

……………………………….

GÜMÜŞHANE (İHA) - Dünya Hemşireler günü nedeniyle Gümüşhane Devlet Hastanesi Başhemşiresi Hatice Gürçınar ile birlikte bir grup hemşire, Vali Enver Salihoğlu’nu makamında ziyaret ederek, çiçek sundu.

Hemşireleri kutlayan Vali Enver Salihoğlu, “Sağlık hizmetlerinin ayrılmaz bir parçasını oluşturan hemşirelerimiz, fevkalade önemli bir insanlık görevini yerine getirmektedirler. Hemşirelik, meslek koşulları bakımından zor ancak kutsal bir görevdir. Bu bakımdan hastanelerimizde verilen hizmetin vatandaşlarımızı memnun edecek bir şekilde yerine getirilebilmesi için büyük bir gayret gösteren hemşirelerimizin bu çabaları her türlü takdirin ve övgünün üzerindedir. Tüm hemşirelerimizin “12 Mayıs Hemşireler Günü”nü kutlar, tüm insanlık için sağlık ve esenlikler temenni ederim.”dedi.

……………………………….

SAMSUN (İHA) - Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Eğitim Fakültesi'nde, '12-18 Mayıs Hemşireler Haftası' münasebetiyle öğrencilerin ve personelin tansiyonları ölçüldü.

OMÜ Eğitim Fakültesi Reviri'nde yapılan tansiyon ölçümüne çok sayıda personel ve öğrenci katıldı. "Hemşireler Haftası" sebebiyle öğrencilere ve personele yönelik tansiyon ölçümlerini organize eden Revir Sorumlusu Hemşire Fatma Ketenci, "Yaklaşık 4 bin 500 öğrencinin tansiyon ölçümünün yapılması planlanıyor. Tansiyon ölçümü yapılmasıyla, kişisel ve kronik hastalığı(tansiyon, şeker, kalp hastalıkları) çıkan kişileri 10 gün süreyle gerekli tedaviler uygulanıp, dosyalama çalışması düzenlenecek. Rahatsızlığı olan kişilerin tedavi yöntemleri sonuç vermediği takdirde ise hastaneye sevk edilerek gerekli tedavisi sağlanacaktır" dedi.

Bugün başlayan tansiyon ölçümlerinde yaklaşık 150 öğrencinin tansiyonlarının ölçüldüğünü dile getiren Ketenci, ölçümlerde yaklaşık 35 civarında kişinin kronik hasta olabileceği şüphesine rastladıklarını söyleyerek, bu kişilerin kontrol altına alındığını ifade etti.

Etkinlik kapsamında bugün başlayan tansiyon ölçümlerinin cuma gününe kadar devam edeceği açıklandı. Ayrıca, ilerleyen günlerde de tansiyon kontrollerinin devam edeceği belirtildi.

……………………………….

ZONGULDAK (İHA) - Hemşirelik Haftası nedeniyle Türk Hemşireler Derneği Zonguldak Şubesi Sağlık Müdürlüğünü ziyaret etti.

12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanılan “Hemşireler Haftası” nedeniyle Türk Hemşireler Derneği Zonguldak Şube Arife Ayaz ve yönetim kurulu üyeleri Zonguldak il Sağlık müdürü Vekili Dr. Mehmet Kızılcık'ı ziyaret etti. Türk Hemşireler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Arife Ayaz, hemşirelerin sorunlarına değinerek, sağlık sisteminin hayata geçirilmesinde sorunlar olduğunu kaydetti. Ayaz, “Her kurumda olduğu gibi hemşirelerimizin de pek çok sorunları var. Hastanelerde hemşirelerimiz yetersiz. Hasta ve hasta yakınlarının, Hasta haklarına yaptıkları asılsız şikayetlerden görevlerimizi yerine getiremez hale geldik. Aile hekimliği sisteminde mevcut sorunların giderilmeden ülkemize uyarlanması sakıncalı.Merkez de iki hastane bulunmasına rağmen bir hastaneye yığılmalar oluyor. Hastanelerde hekim eksikliğinin giderilmesi gerekiyor. Hekim eksikliği giderildiği zaman hizmet daha da artacaktır” dedi.

Zonguldak İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Mehmet Kızılcık ise, yapılan ziyaretten memnuniyetini dile getirerek, hemşirelerin “Hemşireler Haftası”nı kutladı.

……………………………….

KONYA (İHA) - 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası nedeniyle Konya Numune Hastanesi'nde bir program düzenlendi. Programda meslekte 20 yılını dolduran hemşirelere törenle plaket verildi.

Konya Numune Hastanesi Konferans Salonu'nda düzenlenen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Vali Yardımcısı Mustafa Karabacak, İl Sağlık Müdür Vekili Hüsnü Murat Kara, Numune Hastanesi Başhekimi Rıza Sarıbabıçcı ve hemşireler katıldı. Törende konuşan Konya Numune Hastanesi Başhekimi Rıza Sarıbabıçcı, hemşireliğin fedakarlık isteyen bir meslek olduğunu belirterek, "Sağlığımız vazgeçilmeyen, ödünç alınıp verilemeyen ancak kaybetmeden de önemi anlaşılamayan en değerli varlığımızdır. Onu bozulmadan korumak ya da bozulmuş ise en güzel biçimde geri kazandırmak bizim mesleğimizin temelidir. Bizim muhatabımız insan ve insan sağlığıdır. Teknolojiye paralel olarak sağlık sistemi ve hizmet sunumu da sürekli gelişmekte ve değişmektedir. Biz de bunun farkında olan sağlıkçılar olarak sürekli kendimizi daha iyiye ulaştırmaya çalışıyoruz. İşini yaparken kendisini unutabilen, hizmet sunduğu bireyin bir gülümsemesiyle mutluluk duyabilen başka bir meslek gurubu yoktur" dedi.

Konuşmaların ardından meslekte 20 yılını dolduran hemşirelere protokol üyeleri tarafından plaket verildi.

……………………………….

AYDIN (İHA) - Aydın'da “12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü” çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı. Sabah saatlerinde Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan etkinliklerde daha sonra il merkezinde görev yapan bir grup hemşire Aydın Valisi Mustafa Malay'ı ziyaret etti. Aydın Valiliği Encümen Salonu'nda gerçekleşen ziyarete İl Sağlık Müdürü Mehmet Çobanoğlu ve Aydın Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Levent Ersoy ile il merkezindeki sağlık kuruluşlarında görev yapan bir gurup hemşire katıldı.

Ziyarette konuşan Vali Mustafa Malay, görevini layıkıyla yerine getiren bütün hemşirelerin gününü içtenlikle kutladığını söyledi. İnsanların doğumdan ölüme kadar olan yaşam süreleri boyunca mutlaka sağlık kuruluşlarına müracaat ettiklerine işaret eden Malay, sağlık hizmetlerinin devletin temel görevlerinden bir tanesi olduğunun altını çizdi. Tüm iş kollarında olduğu gibi sağlık hizmetlerinde temelin önemine değinen Malay, sağlık hizmetlerindeki temeli hemşire ve ebelerin oluşturduğunun altını çizdi. Hemşirelerin insanın en acı zamanlarında yanında olduğunu belirterek, onlardan sürekli güler yüzlü hizmet etmelerini istedi. İnsanların en büyük arzusunun sağlık olduğunu ifade eden Malay, "İnsanlarımız hastalık zamanlarında hemşirelerle karşılaşır. Bu nedenle insanlarımızın o durumlarında morale ihtiyacı vardır. Bu sırada hemşirelerin en ufak gülümsemesi hasta yakınını ve hastayı son derece mutlu eder. Bunun için hemşirelerimiz sürekli güler yüzlü hizmet etmelilerdir. Hemşirelerimiz görevlerinden dolayı en fazla hayır dua alan kesim. Ben Aydın'daki hemşirelerin görevlerini en iyi şekilde yerine getirdiklerine inanıyorum. Bir hastanede doktor yoksa hemşirenin hiçbir işe yaramayacağı gibi, hemşire yoksa doktor da görevini tam olarak yapamaz" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Malay, kendisini ziyaret eden hemşirelerin günlerini kutladı. Kendisini takdim edilen çiçeği kabul eden Malay, ziyaret sonunda hemşireler ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

……………………………….

SAKARYA (İHA) - 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü nedeniyle Adapazarı Yenikent Devlet Hastanesi'nde görev yapan hemşireler, basın açıklaması yaptı.

Grup adına açıklama yapan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Sakarya İl Temsilcisi Muazzez Kara, yıllardır sağlık sisteminden ve çalışma şartlarından kaynaklanan sorunlar yaşadıklarını belirterek, "Biz yıllardır Hemşireler Günü'nü bir kutlama günü olarak değil, sorunlarımızı daha gür bir sesle ifade ettiğimiz ve taleplerimizi dile getirdiğimiz bir gün olarak algılıyoruz. Sağlıkta yıkıma dönüştürülen uygulamalardan hemşireler olarak payımıza düşenler şöyle: Aile hekimliği uyugulamasında her işi yapan aile sağlığı elemanı olarak görevlendirilmek, uzun mesai saatleri ve yoğun iş yükü altında çalıştırılarak meslek dışı işler yapmaya zorlanmak, taşeron aracılığıyla asgari ücretle vekil olarak iş güvencesiz çalıştırılmak, sözleşmeli adı altında çakılı 4-B'li iş güvencesiz, ailesinden, cocuğundan ayrı bırakılmak, işerinde hasta ve hasta yakınları tarafıdan şiddete maruz kalmak, bugüne kadar kadın mesleği olarak görülmesine rağmen kreş ve emzirme odası olmaması nedeniyle çocuğuna yeterli bakımı yapamamak, burjuva medya tarafından hemşireler ve hemşirelik mesleğinin, meslek onuruna yakışmayacak şekilde cinsel obje olarak yansıtılması. Biz bu sorunlarımızın çözülmesini istiyoruz. Biz hemşireyiz, herkese eşit, ulaşılabilir, nitelikli, parasız, sağlık hizmeti vermek istiyoruz" dedi.

.....................

VAN (İHA) - Van Sağlık İl Müdürlüğü tarafından, 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası dolayısıyla bir tören düzenlendi.

Valilik önünde gerçekleşen etkinlik, Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Törende konuşan İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Mustafa Yeğinaltay, hemşirelik mesleğinin önemine değindi. Hemşirelerin sağlık hizmetlerinin temel taşı olduğunu ifade eden Dr. Yeğinaltay, sağlık hizmetinin bir ekip işi olduğunu ve bütün ekip üyelerinin kendi alanında değerli olduğunu kaydetti. Dr. Yeğinaltay, tüm hemşirelere başarılar dileyerek, haftalarını kutladı.

Hemşireler adına Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhemşiresi Şengül Yıldırımçakar'ın da bir konuşma yapmasının ardından Dr. Mustafa Yeğinaltay, törende bulunan hemşirelere birer gül verdi. Etkinliğe Van'daki hastane yetkilileri başta olmak üzere bir çok hemşire katıldı.

…………………………..

DÜZCE (İHA) - Düzce'de 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü dolayısıyla ilde görev yapan hemşireler Atatürk Anıtına çelenk koydu.

Atatürk Anıtında düzenlenen törene çok sayıda hemşire katıldı. Hemşireler ilk olarak Atatürk Anıtına çelenk koydu, ardından saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşını okudular.

Daha sonra bir konuşma yapan Düzce Üniversitesi'nden (DÜ) Yardımcı Doç. Dr. Fatma Eker, 12 Mayıs'ın ülkemizde 1964 yılından bu yana Hemşireler Günü, haftanın da Hemşireler Haftası olarak kutlandığını belirterek, "Hemşirelik, her ortamda, ister hasta ister sağlıklı olsun her yaştaki bireye, ailelere, gruplara ve topluluklara bakım verir. Bu bakımı diğer sağlık çalışanları ile iş birliği içerisinde yürütürken bizzat kendisi tarafından yürütülmesi gereken hizmetlerin icrasında özerktir. Hemşirelik, sağlığın korunması ve yükseltilmesini, hastalığın önlenmesi ile hasta, engelli ve ölmekte olanın bakımını içerir. Hemşireliğin anahtar niteliğindeki rolleri arasında araştırma yapma, sağlık politikalarının belirlenmesi etkinlikleri ile hasta-sağlık sistemleri sevk ve idaresine katılım, eğitim, güvenli çevre için mücadele ve birey ya da toplumun sağlığını savunma yer almaktadır. Biz hemşireler mesleğimizin tanımında yer alan görev ve sorumluluklarımızı yerine getirebilmek için yıllardır mücadele veriyoruz. Toplumumuzun, hak ettiğine inandığımız kapsamlı, nitelikli ve güvenilir hemşirelik hizmetine ulaşabilmesinde hizmetin sunumuna imkan verecek sağlık hizmeti sunum sisteminin yapısı kadar, temel hemşirelik eğitimi, çalışma ve istihdam koşulları, kendi hizmetini kendi yönetmede özerklik, emek karşılığında hak edilen ödeme ve güvenli çalışma ortamlarının çok önemli belirleyici olduğuna inanıyoruz. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sağlık hizmetlerinin ulaşılabilir, sürekli, kaliteli ve en üst düzeyde sunulabilmesi, sağlıkta ekip çalışması ile mümkündür. Hemşire bu ekip hizmetinin en temel ve olmazsa olmaz unsurlarındandır" şeklinde konuştu.

…………………………..

MERSİN (İHA) - Mersin Valisi Hüseyin Aksoy, ebe ve hemşirelerin yalnızca hastanelerde değil, sağlık ocaklarında 'koruyucu sağlık hizmetleri' adına hane halkı tespiti, hamile izleme gibi çalışmalarla önemli görevleri yerine getirdiklerini söyledi.

'Dünya Ebeler ve Hemşireler Günü' Mersin Üniversitesi (MEÜ) Yenişehir Kampüsü İstemihan Talay Konferans Salonu'nda düzenlenen törenle kutlandı. MEÜ Devlet Konservatuarı Piyano Ana Sanat Dalı öğrencisinin sunduğu müzik dinletisiyle başlayan törende konuşan Vali Aksoy, ebe ve hemşirelerin yalnızca hastanelerde değil, sağlık ocaklarında 'koruyucu sağlık hizmetleri' adına hane halkı tespiti, hamile izleme gibi çalışmalarla önemli görevleri yerine getirdiklerini belirtti. Aksoy, ülkenin gelişmişlik düzeyinin anne ve bebek ölümleri oranı, aşılanma gibi kriterler üzerinden anlaşıldığını vurguladı.
MEÜ Rektörü Prof. Dr. Süha Aydın ise doktorlar ile ebe ve hemşirelerin bir arada çalışan ve aynı çarkın parçaları olduğunu kaydederek, sıkıntıların ortak olduğunu dile getirdi. Aydın, konuşmasında ebelik ve hemşirelik eğitiminin önemine ve eğitimde standardizasyona vurgu yaptı.

Mersin İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Esma Terzier'de, ebe ve hemşirelerin güç çalışma koşullarında, sabır ve özveriyle hüner gösterdiklerini belirtti.

Törende konuşma yapan hemşire ve ebeler de sağlığın bir ekip işi olduğunu, temel felsefesinin insan sevgisi ve insana ayrım yapmaksızın yardım ilkesi olduğunu, ebelik ve hemşirelik mesleğinin güç koşullar altında sürdürüldüğünü, mezunların yaşam boyu kendilerini geliştirmesi ve eğitmesinin, ayrıca meslek odalarının teşekkülünün gerekliliğini ve mesleğin uzmanlaşmaya açık olması gerektiğini vurguladılar.

Tören de ayrıca Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nden ebe Nurten Muşlu, 'Topluma kaliteli hizmet verilmesinde birinci basamak sağlık merkezlerinde hemşirelerin rolü' konulu sunum yaptı. Sunumunda sağlıktaki ilerlemelerin toplumdaki herkese eşit ve adil dağılımı için temel sağlık bakımının önemine değinen Muşlu, hastane temelli hizmet anlayışından toplum temelli anlayışa geçmenin gerekliliğini dile getirdi. Muşlu, hemşireler tarafından gerçekleştirilecek temel sağlık bakımı ile doktorların işlerinin azaltılacağını ve aynı işin daha düşük maliyetle gerçekleştirileceğini belirtti.

Tören, Anadolu Oyuncuları Tiyatro Topluluğu'nun sergilediği 'Acil servis' adlı oyun ve emekli hemşire Fatma Şeker'in 'Dünden bugüne hemşirelik' adlı konferansıyla son buldu.


........................

AFYONKARAHİSAR (İHA) - 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Hemşireler Haftası nedeniyle Afyonkarahisar'da düzenlenen program, renkli görüntülere sahne oldu.

Sağlık Meslek Lisesi'nin organizasyonuyla Afyon Lisesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen programda bir konuşma yapan Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Ömer Adar, hemşireliğin sağlık hizmetlerinin temel direği olduğunu söyledi. Hastaların hastaneye adım attığı anda hemşirelerle karşılaştığını hatırlatan Adar, "Eğer hasta hemşireden ilgi görürse, oradan memnuniyetle ayrılır. Son yıllarda hasta hakları da önem kazandı. Hastalar genellikle bakım dönemiyle ilgili şikayetler bildiriyor. Bu nedenle hemşirelere büyük görevler düşüyor. Hemşirelik, fedakarlık, özveri ve sevgi isteyen bir meslektir. Temelinde insan olan her meslek önemlidir" dedi.

Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Zehra Akduman ise hemşireliğin güç çalışma şartlarını gerektiren, özveri, sabır ve hoşgörü kavramlarını içinde barındıran zor bir meslek olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi; "Hemşirelik diğer mesleklerde olduğu gibi, toplumsal ihtiyaçlardan doğan insan hayatıyla yakından ilgili bir meslektir. Ekip çalışmasını bilen, el becerisi olan ve hızlı çalışan hünerli eller ister. Temelinde sevgi ve saygı yatar. Hemşire din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin, birey, aile ve topluma sağlığını kazandırmak için çalışır."

Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler tarafından oynanan skeçler büyük alkış aldı. "Hastaneye nasıl yatılır?", "Muayene sırası", "Acile gelen hasta", "İlkyardım mı son yardım mı?" ve "Kordon dolanması" isimli oyunları oynayan öğrenciler, usta tiyatroculara adeta taş çıkarttı. Programda ayrıca şiir, şarkı ve türküler okunurken, ilizyon ve folklor gösterileri de dikkat çekti.
Programa, İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım, İl Sağlık Müdürü Hasan Hüsnü Eren, doktorlar, hemşireler ve çok sayıda öğrenci katıldı.


........................

ERZURUM (İHA) - Hemşireler Günü, Erzurum'da bir dizi etkinliklerle kutlanmaya başlandı.

Türk Hemşireler Derneği Erzurum Şubesi'nce düzenlenen etkinlikler kapsamında ilk olarak Havuzbaşı'ndaki Atatürk anıtına çelenk sunumu yapılarak, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Daha sonra günün anlam ve önemine binaen Türk Hemşireler Derneği Erzurum Şubesi Başkanı Yrd.Doç.Dr. Serap Sökmen, bir konuşma yaptı. Sökmen, şöyle konuştu:

" Yaşamın temel amacının üretmek olduğu ve bu nedenle üretmeye el verecek optimal düzeyde bir fiziksel, ruhsal ve sosyal alt yapının gerekli olduğu temel ilkesini benimseyen ve bu ilkeden hareketle sağlığın korunması ve geliştirilmesi, hastalanan bireylerin sağlığına kavuşturulması için hizmet verilen tüm ortamlarda hemşirelik bakımı verilmesini sağlayan bir meslek grubunun, hemşirelerin, kamu yararına çalışan bir kuruluşu olan Türk Hemşireler Derneği Erzurum Şubesi hemşirelik mesleğinin, toplumun yararına üst düzeyde nitelikli ve güvenilir hizmet verecek, özerk bir sağlık mesleği olması için çalışmaktadır. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de modern hemşireliğin kurucusu Florence Nightingale'in doğum günü olan 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü olarak kutlanmaktadır. Türk Hemşireler Derneği Erzurum Şubesi ilimizde ve bölgemizde hemşirelik mesleğinin sorunlarına çözüm aramak, toplumun eşit, nitelikli ve ulaşılabilir sağlık hizmetlerinden yararlanmasını sağlamak üzere faaliyetlerini sürdürmekte ve sürdürecektir. Dünyada olduğu gibi ülkemizde ve ilimizde de hemşire sayısında ciddi eksiklikler mevcuttur. Hemşirelerimiz, güç çalışma koşulları altında sağlıklarını tehlikeye atarak, aile ve sosyal yaşamlarını ikinci planda tutarak, canla başla özveri ile topluma hizmet sunmaya çalışmaktadır. Hemşireler, çalışma alanları dışında hatta hemşirelik roller dışında çalıştırma, kurumlarda ki yönetsel etkinlikler, hemşirelik uygulamaları ile ilgili standardizasyonun olmaması, hemşirelerin görev yetki ve sorumluluklarında ki belirsizlikler, diğer sağlık ekibi üyeleri ile rol karmaşası, iş güvenliğinin yeterince sağlanamaması, emeğinin karşılığını alamama gibi bir çok sorunla karşı karşıyadır. Bu olumsuzluklarla birlikte 2007 yılında Hemşirelik Kanununda yapılan değişiklik ile hemşirelik eğitimi dört yıllık üniversite eğitimi düzeyine getirilmiş, hemşirelikte ki cinsiyet ayrımı ortadan kaldırılmış, hemşirelerin görev, yetki ve sorumlulukları genişletilmiş, hemşirelikte uzmanlaşma imkanı tanınmıştır. Ancak hemşirelik adına yapılması gerekenler henüz bitmedi, asıl önemli olan Hemşirelik Kanununa paralel olarak 'Hemşirelik Hizmetleri Yönetmeliği'nin' çıkarılması ve uygulamaya geçirilmesinden sonra hemşirelerimizin yaşadığı bir çok sorun giderilecektir. Hemşirelerimizi mesleğine sahip çıkmaya ve tüm hemşireleri bir çatı altında kucaklayan kamu yararına çalışan Türk Hemşireler Derneği Erzurum Şubesine aktif olarak katılmaya, hemşirelik adına olumlu işler yapmaya davet ediyoruz."

Daha sonra etkinlikler Sağlık Müdürlüğüne ait Çok Amaçlı Salonda devam etti. Erzurum Vali Yardımcısı Nazife Aktaş ve Sağlık İl Müdürü Serhat Vançelik'in de katıldıkları programda açılış konuşmalarının ardından Türk Hemşireler Derneği Erzurum Şubesi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Serap Sökmen, "Hemşirelik ve Mesleki Örgütlenme" konulu bir konferans verdi. Ardından şiirlerin okunarak, Türk Hemşireler Derneği Erzurum Şubesi Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ayfer Tezel, tarafından da "Uluslararası Hemşireler Konseyi (ICN) 2008 Yılı Teması" konulu bir konferans verildi.

Türk Hemşireler Derneği Erzurum Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Reva Balcı Akpınar'ın Hemşirelik andını okuması ve müzik dinletisi ile program sona erdi.

Etkinlikler kapsamında 13 Mayıs Salı günü'de saat 10. 30'da Atatürk Üniversitesi Kampusu Fidan Dikim Alanı'nda Türk Hemşireler Derneği Erzurum Şubesi adına "Hemşirelik Hatıra Ormanı" Ağaç Dikme Töreni yapılacak. 14 Mayıs Çarşamba günü saat 14.00'te Artvin Sağlık Yüksek Okulu'nda Türk Hemşireler Derneği Erzurum Şubesi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Serap Sökmen "Hemşirelik ve Mesleki Örgütlenme" konulu bir konferans verecek. 15 Mayıs Perşembe günü ise Hemşirelik Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Sebahat Gözüm ve aynı kurumdan Yrd. Doç. Dr. Reva Balcı Akpınar TRT Erzurum Radyosu'nda "Hemşirelikte yaşanan gelişmelerle ilgili söyleşide bulunacak. Hemşireler günü sebebiyle 13-18 Mayıs tarihleri arasında 17.00-20.00 saatlerinde Atatürk Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu ve Erzurum Sağlık Yüksek Okulu Öğrencileri, Galeria Alışveriş Merkezi'nde "Toplumun kan basıncı taraması" çalışmasını yapacak.


........................

GAZİANTEP (İHA) - Gaziantep'te '12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü' nedeniyle Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı.

100 Yıl Parkı'nda bulunan Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende Gaziantep Türk Hemşireler Derneği üyeleri ve hastanelerin başhekimliği tarafından çelenk bırakıldı.

Törene katılan Gaziantep Türk Hemşireler Derneği Başkanı Elif Balaban hemşire haklarını savunmak için dernek olarak çalışmalarına aralıksız devam edeceklerini belirterek, "Bugün hemşireler olarak günümüzü kutlamak için çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Yapacağımız etkinliklerle birlikte hemşirelerimizin haklarını en iyi şekilde dile getireceğiz" dedi.

Törene, Sağlık Müdürü Yusuf Ziya Yıldırım, Gaziantep Türk Hemşireler Derneği Başkanı Elif Balaban, dernek üyeleri ve çok sayıda sağlık personeli katıldı.

........................

DİYARBAKIR (İHA) - '12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü' Diyarbakır Dicle Üniversitesi'nde yapılan etkinliklerle kutlandı.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhemşiresi Yıldız Orak, yatak ve klinik başına düşen hemşire sayısının azlığının hizmet kalitesini olumsuz yönde etkilediğini söyledi.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi toplantı salonunda düzenlenen etkinliğe Dicle Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Topçu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Çiçek, öğretim üyeleri ve çok sayıda hemşire katıldı.

Etkinlikte konuşan Tıp Fakültesi Başhemşiresi Yıldız Orak, yatak ve klinik başına düşen hemşire sayısının azlığının hizmet kalitesini olumsuz yönde etkilediğini belirterek, "Sayı azlığından kaynaklanan sorunların dışında hemşirelerimiz hizmet içi eğitimlere ulusal ve uluslararası
düzenlenen kongrelere katılım sağlamamaktadır. Toplumun ihtiyaçlarıyla ortaya çıkan farklılaşmayı, yönelimleri, meslekle ilgili yenilikleri zamanında öğrenebilmesi için hemşirelerin teknolojik gelişmeleri takip etmesi gerekmektedir" dedi.

Konuşmanın ardından Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğrencileri tarafından müzik dinletisi sunuldu.


ZONGULDAK (İHA) - Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Hemşirelik Haftası nedeniyle Atatürk Anıtında tören düzenlendi.

12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Hemşirelik Haftası nedeniyle Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Atatürk anıtında düzenlenen törenle kutlandı. Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen törene, Ereğli'de görev yapan hemşireler katıldı.

Tören Çelenklerin konulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Törende bir konuşma yapan Ereğli Devlet Hastanesi Başhemşiresi Zerrin Yılmaz Güney, "Temel sağlık hizmetleri koruyucu ve tedavi edici hizmetlerin yürütülmesinde, bakım veren, eğitin, yönetin, araştıran kadro alarak hemşirelik mesleği önemli bir yer tutar. Hemşirelik mesleği olarak amacımız 'Yaşama yıllar, yıllara yaşan katmak' için nelerin, niçin ve nasıl uygulanması gerektiğini bilmek ve bu bilgiyi davranışa dönüştürmektir. Bu amaç doğrultusunda çalışıp hizmet veren tüm meslektaşlarımın haftasını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi.
........................

AMASYA (İHA) - Amasya'da, '12-18 Mayıs Hemşireler Haftası' nedeniyle hemşireler, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Yavuz Selim Meydanı'nda düzenlenen törene Amasya Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Fisun Yürekli, Amasya Üniversitesi Genel Sekreteri Haluk Bölükbaş, Sağlık Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde görevli hemşireler katıldı.

Sağlık Meslek Yüksekokulu adına Atatürk Anıtı'na çelengi Yrd. Doç. Dr. Fisun Yürekli koyarken, 3 hastane adına çelengini ise başhemşireler sundu. Tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra sona erdi.


........................

ÇANAKKALE (İHA) - Hemşireler Haftası, Çanakkale'de düzenlenen törenlerle kutlandı.

Törenlere sabah saatlerinde Sağlık İl Müdürlüğü, Devlet ve Asker Hastanesi hemşireleri tarafından Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulmasıyla başlandı.

Saygı duruşu eşliğinde İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Sağlık İl Müdür Vekili Dr. Ogün Akbaş, hemşirelik mesleğinin tarihi gelişimi hakkında bilgi vererek, “Dünyada modern hemşireliğin kurucusu Florence Nightingale’nin doğum günü olan 12 Mayıs günü “Hemşireler Günü”, 12-18 Mayıs tarihleri arası ise “Hemşirelik Haftası” olarak kutlanmaktadır. Ülkemizde ise 1964 yılından itibaren her 12 Mayıs “Hemşireler Günü” olarak kutlanıyor. Sağlık teşkilatının en önemli unsurlarından birisi olan hemşirelerimiz, büyük bir sabır, dikkat, sevgi ve hoşgörü gerektiren önemli bir görevi yürütmektedirler. Bu kutsal görevlerini ülkemizin dört bir yanında her türlü sorunla mücadele ederek ifa eden hemşirelerimiz, hastalara yönelik verdikleri hizmetlerin yanı sıra toplumun her kesimine verdikleri eğitimlerle de sağlığımızın korunmasında önemli bir rol üstlenmektedirler. Hemşirelik diğer mesleklerde olduğu gibi toplumsal ihtiyaçlardan doğan, insan hayatıyla yakından ilgili bir meslektir. Sağlık sisteminin vazgeçilmek elemanı alan hemşirelerin yasal, ekonomik ve sosyal alandaki bütün sorunlarının çözümü için el ele verilmesi gerekmektedir” dedi.

Çanakkale Devlet Hastanesi Başhemşiresi Hanife Çoban da yaptığı konuşmada hemşirelik mesleğinin ferdin, ailenin ve toplumun sağlığı ve esenliğini koruma, geliştirme ve hastalık halinde iyileştirme amacına yönelik bir meslek olduğunu belirterek, hemşireliğin zor bir meslek olduğunu söyledi
Yapılan konuşmaların ardından hemşireler Vali Orhan Kırlı'yı makamında ziyaret etti. Etkinlikler hafta boyunca devam edecek.

........................
"Hemşireler işyükü altında eziliyor"

AFYONKARAHİSAR (İHA) - Afyonkarahisar Tabip Odası Başkanı Dr. M.Kemal Demirkırkan, Türkiye'de 10 bin kişiye 12, Avrupa ülkelerinde ise 70 hemşire düştüğünü söyledi.

12 Mayıs Hemşireler Günü nedeniyle bir açıklama yapan Demirkırkan, hemşireliğin, sağlık ekiplerinin olmazsa olmaz ve en temel unsurlarından birisi olduğuna dikkat çekti.

Türkiye'de hemşire sayısı ve dağılımında arzulanan düzeye ulaşılamadığını savunan Demirkırkan, "Bir hemşireye düşen nüfusun fazlalığı, hemşirelerimizin yaşadıkları sosyal ve ekonomik sorunlarla özlük ve çalışma şartlarındaki olumsuzluklar bilinmektedir. Diğer tüm sağlık personelleri gibi hemşirelerimiz de sayılarının azlığı ve dağılımdaki dengesizlikler nedeniyle aşırı iş yükü altında ezilmektedirler. Ayrıca kendi görevlerinin yanı sıra evrak düzenleme gibi işlerle uğraşmak zorunda kalmaktadır. Bu durum, hemşirelerimizin daha verimli çalışmalarına engel olmakta, çalışma barışını ve huzurunu bozmaktadır” dedi.

Demirkırkan, şunları kaydetti; "Türkiye'de 10 bin kişilik nüfusa 12 hemşire ve 7 ebe düşerken, AB'de bu rakam 70'leri bulmaktadır. Yine benzer şeklide ülkemizde hekim başına düşen hemşire sayısı 0.8 iken, Avrupa Birliği'nde bu rakam 2.1'dir. Afyonkarahisar için de durum farklı değildir. Ülkemizde sağlık hizmetlerinin vatandaşlarımızın beklentilerine cevap verebilecek şekilde eksiksiz yürütülebilmesi, hekimlerimizin, hemşirelerimizin ve diğer tüm sağlık personelinin üstün gayret ve özverili çalışmalarıyla, zorluklarla sürdürülebilmektedir.”

........................

Sağlık çalışanları kahvaltıda bir araya geldi

ZONGULDAK (İHA) - Zonguldak'ın Devrek ilçesinde 'Hemşireler Günü' nedeniyle sağlık çalışanları düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Türk Sağlık- Sen Devrek İlçe Temsilciliği tarafından 'Hemşireler Günü' nedeniyle Devrek Öğretmen Evi'nde kahvaltı düzenlendi.

Kahvaltıya Türkiye Sağlık Sağlık-Sen Devrek Şube Başkanı Abdurrahman Uysal, Devrek Sağlık Grup Başkanı Ali rıza Türkbay, Devrek İlçe Jandarma Karakol Komutanı Üsteğmen Olcay Tekinay, doktorlar ve hemşireler katıldı.

Hemşireler günü nedeniyle bir konuşma yapan Devrek Türk Sağlık -Sen yetkilisi Aytaç Korkmaz, "İçinde bulunduğumuz hafta hemşireler ve anneler günüdür. Bu iki günü bir arada yaşamak çok güzel bir duygu buradan hem hemşireler hem de anneler gününüzü kutluyorum. Amacımız bu tür etkinlikleri sık sık düzenlemek ve Tüm Sağlık çalışanlarının yalnız olmadığını, onların hak ve Özgürlüklerini gözetip kollayan bir sendikaları olduğunu hissettirmek istedik" dedi.

medimagzin

Yorumlar (0)        Yazdir        Arkadasina Oner        Ust


Diger Haberler:
Nöralterapi Kongresi 8 Mayıs'ta başlıyor (07.05.2008)
Organ bağışında bu yıl sınıfta kaldık (28.04.2008)
Sağlık yöneticileri Bodrum'da buluşuyor (25.04.2008)
Ebeler Haftası: Ebelerimiz artık üvey evlat muamelesi görmemelidir (21.04.2008)
Dünya diş hekimleri İstanbul'da buluşuyor (16.04.2008)
IFCC Dünya Kongresi İstanbul'da yapılacak (14.04.2008)
Eczacılık Fuarı başladı (11.04.2008)
Tıp öğrencilerine diploma gibi sertifika (10.04.2008)
Tıp öğrencilerine “Travma ve Resüsitasyon Kursu” (08.04.2008)
Organ bağışı kampanyası 10 Aralık’ta başlıyor (10.12.2007) 
  ::| Kongre Takvimi
January 2020  
Pz Pt Sa Ca Pe Cu Ct
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 
  manset haberler
Hekim Haber .com 2007
[UST]