Hekim Haber.com , Güncel Sağlık Haberleri...
Haber Sağlık , Hekim Haberleri, Dünyadan Sağlık Haberleri
Persembe, 21.03.2019, 06:29am (GMT)
  Anasayfa
  SSS
  RSS
  Linkler
  Harita
  Iletisim
 
'E-Aile Hekimliği' uygulaması geliyor ; Başbakan: Devlet hastanesindeki uzman doktorların önü açılacak ; Aile hekimlerinin maaşı ne kadar? ; Aile hekimliği ile ilgili merak edilenler ; Doktorun çilesini bir de "babası"ndan dinleyin
::| Arama:       [Gelismis Arama]
 
Kategoriler  
  HABER SAĞLIK
  Tıp Doktorları
  Eczacılar
  Diş Hekimleri
  SAĞLIK ÇALIŞANLARI
  SAĞLIK BAKANLIĞI
 » Atamalar ve Kuralar
 » Haberler ve Duyurular
 » Personel Duyuruları
  GÜNCEL
 » Gündem
 » Sektörden
 » Araştırmalar
 » Basından
  Veteriner Hekimler
  EĞİTİM
 » Tıpta Uzmanlık Sınavı
 » Yan Dal Uzmanlık Sınavı
 » Yabancı Dil Sınavı
 » Diğer Sınavlar
  SAĞLIK HABERLERİ
  İLAÇ SANAYİ
  SAĞLIK MAVZUATI
  CNN Türk Sağlık
  Hürriyet Sağlık
  Sabah Sağlık
  Zaman Sağlık
  Mynet Sağlık
  ODALAR VE BİRLİKLER
 » Türk Tabipler Birliği
 » Türk Eczacıları Birliği
 » Türk Diş Hekimleri Birliği
 » Türk Sağlık-Sen
  KÖŞE YAZILARI
 » Hekim Haber Yazarları
 » Tıp Sitelerinden Yazarlar
 » Sağlık Sitelerinden Yazarlar
  ETKİNLİKLER
 » Yurt içi Kongreler ve Seminerler
 » Yurt Dışı Kongreler ve Seminerler
  VİDEO HABER
 » Hekim Haber Videoları
 » Sağlık Videoları
  DÜNYADAN SAĞLIK HABERLERİ
 » WHO Haberleri
  Yahoo Health News
  ABC Health News
  Reuters Health News
  MedicineNet Daily Health and Medical News
  TIME Health News
  Newsweek Health News
  ::| Haber Listesi
Ad Soyad:
Email:
 
 
 
CNN Türk Sağlık
 
Sağlık Bakanı'ndan "şişko" açıklaması
Cumartesi, 09.04.2011, 06:08pm
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Sağlık Bakanı ve hekim kimliğiyle hastalık olarak gördüğü "şişmanlık sorunu" için herhangi bir kişiyi rencide edici bir ifade kullanmasının söz konusu olmadığını bildirdi.
Süpermikroplar artık antibiyotik dinlemiyor
Cuma, 08.04.2011, 09:45am
Avrupa Birliği'nin sağlık uzmanları, antibiyotiklere dirençli süpermikroplardaki artışın eşi benzeri görülmedik bir düzeye ulaştığı uyarısını yapıyor.
Kilo vermeye ne kadar hazırsınız?
Persembe, 07.04.2011, 12:21pm
Amerikan Diyetisyenler Derneği’nin uyguladığı bir test kilo vermeye ne kadar hazır olduğunuz konusunda size yardımcı oluyor. Uzman Diyetisyen Dilara Koçak testi Türkiye'ye göre düzenledi. Yapmanız gereken her soruyu “doğru” veya “yanlış” olarak cevaplamak. Unutmayın, yanıtlarınız nasıl olmanız gerektiğini değil, sizin şu anda nasıl olduğunuzu yansıtmalı.
"Obama beyin ameliyatı oldu" iddiası
Persembe, 07.04.2011, 11:46am
ABD Başkanı Barack Obama'nın gizlice beyin ameliyatı olduğu iddia edildi. Beyaz Saray iddiayı "gülünç" olarak değerlendirdi.
"Ceza pedofilileri engelleyemez"
Persembe, 07.04.2011, 09:36am
Çocuk Suçlarını Önleme Derneğinden, çocuk tacizcileri hakkındaki yayınlara ilişkin yapılan açıklamada, "Bu suçların cezalandırılmasına ilişkin yapılan idam tartışmaları, pedofilinin daha önce düşünmediği davranış şekilleri geliştirmesine sebep olabilir" denildi.
Çinliler AIDS aşısında aşama kaydetti
Pazartesi, 04.04.2011, 10:27am
Çinli yetkililer, AIDS hastalığına neden olan HIV aşı çalışmalarında ilk aşamanın klinik testlerinin başarıyla sonuçlandığını ve birkaç ay içerisinde ikinci aşamaya geçileceğini bildirdi.
Bahar yorgunluğuna karşı ne yapmalı?
Pazar, 03.04.2011, 02:51pm
Soğuk ve uzun kış günleri geride kaldı. Tam ilkbahar yüzünü göstermeye, içimizi ısıtmaya başlamışken bu güzellik kimileri için yorgunluk, halsizlik ve uyuma isteğine dönüşüyor. Peki bahar yorgunluğu denilen bu durumdan kurtulmak için ne yapılması gerekiyor? CNN TÜRK MuhabiriSemiha Şahin uzmanlarına sordu, kameraman Onur Özel görüntüledi.
Babasının karaciğeriyle hayata döndü
Cumartesi, 02.04.2011, 11:26am
Kayseri'de rahatsızlanan ve karaciğer yetmezliği teşhisi konulan 9 yaşındaki çocuk, babasından nakledilen dokuyla yaşama döndü.
Hepatit C için üç ilaçlı tedavi önerisi
Persembe, 31.03.2011, 09:50am
Hepatit C hastalığının tedavisinde üç ilaçlı tedavinin daha etkili olabileceği belirlendi.
Türkiye ilk yüz nakline hazırlanıyor
Sali, 29.03.2011, 01:57pm
Zonguldak'ın Çatalağzı beldesinde 18 yıl önce av tüfeğiyle intihara teşebbüs ettiği sırada yüzü parçalanan kadın, yüz, kol ve doku naklinin önünü açan yönergenin onaylanmasıyla ameliyat olacağı günün heyecanını yaşıyor.
Yüz ve doku naklinde masraflar SGK'dan
Pazartesi, 28.03.2011, 02:24pm
Ulusal Organ ve Doku Koordinasyon KuruluÜyesi Prof. Dr. Gültekin Süleymanlar, Sağlık Bakanlığı kol, yüz ve doku naklinin önünü açan Kompozit Doku Nakli Yönergesi'ni onayladığını bildirdi.
Radyasyondan nasıl uzak durulur?
Pazartesi, 28.03.2011, 10:47am
Yapay radyasyon konusunda araştırma yapan Gazi Üniversitesi Noniyonizan Radyasyondan Korunma Merkezi, elektromanyetik radyasyondan korunmak için neler yapılması geretiği konusunda bilgi verdi.
Maden işçileri için "kısa" bir uyarı
Pazar, 27.03.2011, 04:01pm
Pnömokonyoz; maden ve seramik işçilerinin çalışma ortamlarından ötürü yakalandıgı akciğer hastalığı. Kader değil, eğer gerekli önlemler alınırsa. Bu gerçeği vurgulamak isteyen Doktor Metin Çelikiz, "Maskeli Hayatlar" adında kısa bir film hazırladı ve binlerce maden işçisine ulaşmayı başardı.
"Nükleer kazada balıklar da tehdit altında"
Pazar, 27.03.2011, 12:21pm
HacettepeÜniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemal Saydam, Japonya'daki Fukuşima nükleer santralinde meydana gelen kazanın ardından ortaya çıkan yoğun radyoaktif maddelerin yağışlarla Kuzey Pasifik ve Bering denizlerine indiğini bildirerek, bu kirlenmenin bu bölgedeki balıkları da etkileyeceğini ifade etti.
Kontrol edilemeyen stres hastalık nedeni
Cumartesi, 26.03.2011, 11:11am
Bulaşıcı Hastalıkları Önleme Derneği (BUHASDER) Başkanı Doç. Dr. Şükran Köse, kontrol edilemeyen stresin hastalıkları artırdığını söyledi.
Bir gazeteci altı hayat kurtarıyor
Persembe, 24.03.2011, 02:14pm
Sakarya'nın Karasu ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonucu beyin ölümü gerçekleşen gazetecinin organları 6 kişiye hayat verecek.
Göğsünüz ağrıyor, nefes alamıyor musunuz?
Persembe, 24.03.2011, 01:05pm
Duygusal ya da fiziksel stres sonucuşiddetli göğüs ağrısı ve nefes darlığı ile ortaya çıkan "kırık kalp sendromu"nun genellikle kadınlar üzerinde büyük etki yarattığı bildirildi.
Kilo vermenizi engelleyen 10 diyet hatası
Carsamba, 23.03.2011, 11:24am
Baharın gelmesi ile birlikte hava sıcaklıkları da giderek artıyor. Kışın giyilen kalın ve katlı kıyafetlerin yerini ince hırka, tişört ve gömleklere bırakması fazla kiloları daha da görünür hale getirecek. Bu durum da “Kilo almak kolay, vermek zor” anlayışı çoğu zaman kişiyi umutsuzluğa düşürüyor. Oysa unutulmamalı ki; diyet yapmak değil, kilo verme çabasıyla ve tamamen iyi niyetle yapılan bazı hatalar, sizi çıkmaza sürükleyebiliyor. Memorial Şişli Hastanesi Kilo Kontrol Merkezi’nden Dyt. E. Yasemin Sancak, diyette sık yapılan yanlışlar hakkında bilgi verdi.
İki hastaya kanser naklettiler!
Carsamba, 23.03.2011, 09:49am
İngiltere'de aynı hastadan böbrek nakledilen iki kişi kansere yakalandı.
Kolunu kaza yerinde unuttular!
Sali, 22.03.2011, 01:45pm
Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'nde, otomobilin çarptığı motosiklet sürücüsünün kazada kolu koptu. Bir arkadaşının da yaralandığı kazada kolu kopan 27 yaşındaki İsmail Kara'nın peşini talihsizlikler bırakmadı. Kaza sonrası Kara'yı hastaneye götüren otomobilin yolda benzini bitti. Bu kez çağrılan ambulans ile hastaneye ulaştırılan Kara'nın bu kez kopan kolunun olay yerinde unutulduğu fark edildi.
Kalp sağlığını korumak için 6 altın öneri
Sali, 22.03.2011, 11:43am
Ülkemizde son yıllarda kalp hastalıklarının giderek artış göstermesi ile birlikte koruyucu sağlık önlemlerinin önemi de daha iyi anlaşılmaya başlandı. Sağlıklı beslenme, aşırı tuz kullanımının önüne geçilmesi, düzenli sağlık kontrolleri kalp sağlığın koruma tedbirlerinden sadece birkaçı. Memorial Hizmet Hastanesi Kardiyoloji Bölümü’nden Doç. Dr. Rifat Eralp Ulusoy, kalp sağlığının korunması için 6 önemli noktaya dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.
ABD'de ilk tam yüz nakli yapıldı
Sali, 22.03.2011, 09:31am
Amerika Birleşik Devletleri'nde ilk tam yüz nakli ameliyatı başarıyla tamamlandı.
Uykusuzluk deyip geçmeyin...
Cuma, 18.03.2011, 02:39pm
Seksenden fazlaçeşidinin bulunduğu tespit edilen uyku bozukluklarının cinsel işlev problemlerinden trafik kazalarına, hatta uykuda ani ölüme neden olabilecek önemde olduğuna dikkati çeken uzmanlar, bu sorunların tedavi edilebilir olduğunu belirtiyor.
Çocuk sahibi olmak için yeni yöntem
Cuma, 18.03.2011, 02:33pm
Bebek sahibi olma olasılığı çok düşük ve normal tüp bebek yöntemiyle şans bulamayan hastalara uygulanan "mini tüp bebek" yöntemiyle, gebelik ihtimalinin artırıldığı bildirildi.
Ağızın içindeki kulak!
Cuma, 18.03.2011, 12:12pm
Avrupa'da, kulağa dişlerin üzerinden ses ileten yeni bir işitme cihazının kullanımı onaylandı. 'Soundbite' adı verilen cihaz, sesleri çene kemiği üzerinden iç kulağa iletiyor.
"Su içmek aklıma gelmiyor" demeyin
Carsamba, 16.03.2011, 10:00am
Memorial Ataşehir Hastanesi Dahiliye Bölümü'nden Prof. Dr. Birsel Kavaklı, "22 Mart Dünya Su Günü" öncesinde suyun faydaları ve tüketilirken dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgi verdi.
Kıkırdaktan kulak yaptılar
Sali, 15.03.2011, 09:37am
Doğduğunda sağ kulağı olmayan dokuz yaşındaki bir çocuk için kaburgasından alınan kıkırdaklarla yeni bir kulak yapıldı.
45 dakikada diş beyazlatmak mümkün!
Pazartesi, 14.03.2011, 11:47am
"Zoom 2" tekniğiyle, dişe zarar vermeden ve hassasiyet gelişmeden renk iki ton açılabildiği bildirildi.
Şiddetli 'adet ağrısı'na dikkat!
Pazar, 13.03.2011, 12:22pm
Kadınlarda adet dönemlerinde belirgin olarak hissedilen ağrı, altta yatan jinekolojik hastalıkların da bulgusu olabiliyor.
Ayak tırnağından kanser tespiti
Carsamba, 09.03.2011, 10:16am
Araştırmacılar, ayak tırnağındaki nikotin seviyesinin akciğer kanseri olasılığını tahmin etmekte kullanılabileceğini açıkladı.
Obeziteyle savaş sitesi
Pazartesi, 07.03.2011, 01:42pm
Türk Obezite Vakfı, obezite ile savaş için harekete geçti. Açılan internet sitesinde sağlıklı yaşam için yapılması gereken bilgiler veriliyor. Sitede sağlıklı yemek tarifleri de yer alıyor, egzersiz önerileri de...
Obeziteninölçeği değişti
Pazartesi, 07.03.2011, 10:16am
Amerikalı bilim adamları, bir insanın şişmanlık derecesini, o kişi tartıya bile çıkmadan belirleyen yeni bir ölçek geliştirdiler.
"RS" virüsü ölümcül olabilir!..
Cumartesi, 05.03.2011, 11:47am
Solunum yolu ile bulaşan "RS (Respiratuvar Sinsisyal Virüs" isimli virüs, özellikle prematüre, kronik akciğer, doğuştan kalp hastalığı ve sinir-kas sistemi hastalığı olan bebeklerde ölüm riski taşıyor.
Striptizle tedavi!
Persembe, 03.03.2011, 10:37am
New York’ta bir kadın psikolog hastalarını striptiz eşliğinde tedavi ederek tıp tarihine değilse bile medyanın manşetlerine geçti.
Milli atıcının organları 6 kişiye umut olacak
Carsamba, 02.03.2011, 04:33pm
Yarışmalarda kullandığı tüfekle karnına ateş eden ve Bolu'da tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen milli atıcı Sevcan Şafak'ın organları 6 kişiye umut olacak.
Strese 1 saatşekerleme yeter
Carsamba, 02.03.2011, 12:31pm
Gün içinde yaklaşık bir saat uyumanın kalbi koruduğu fakat fazlasının da yorduğu uzmanlarca tepsit edildi.
Kızamıktan korunmanın yolu aşı
Pazartesi, 28.02.2011, 08:22pm
İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. İlke Özahi İpek, kızamıktan korunmanın tek yolunun aşı olduğunu söyledi.
EminÇapa yazdı: "Akıllara sülük..."
Pazartesi, 28.02.2011, 04:15pm
CNN TÜRK Ekonomi Müdürü Emin Çapa, televizyondaki sağlık programlarını izledi ve şoke oldu.
Stres kelliğin en büyük tetikçisi
Pazar, 27.02.2011, 11:56am
Her yaştan insanın yaşayabileceği, türlü sebepleri olan saç dökülmesi sorunuyla ilgili, uzmanlar "kafasıyla çalışanlarda" yani beynini çok meşgul eden insanlar içinde daha fazla rastlandığını söyledi. Bunu tetikleyen en önemli etken de stres...
Diş gıcırdatmaya "botoks" çözümü
Pazar, 27.02.2011, 11:37am
Diş gıcırdatma sonucunda şakak ve yanak bölgesinde kasların aşırı çalışmasından dolayı kas ve baş ağrısı yaşıyor, çene ekleminde çıtırtı ve kenetleme ile karşılaşıyorsanız, tıbbın birçok alanında kullanılan "botoks" ile bu sıkıntılar ortadan kalkıyor.
Kardiyoloji uzmanı cnnturk.com'da
Persembe, 09.12.2010, 12:44pm
Kalp damar hastalıklarıyla ilgili merak ettiklerinizi cnnturk.com'da sorun!
Amerikan askeri mecburen yağ aldırıyor
Carsamba, 08.12.2010, 05:31pm
Amerikan askerleri, Amerikan ordusunun belirlediği kilo standartlarına uymak için çareyi yağ aldırma operasyonları ve zayıflama haplarında arıyor.
ABD'li ilaç şirketlerine denek oluyoruz!...
Sali, 07.12.2010, 01:15pm
Amerikan ilaç şirketleri maliyeti düşürmek için klinik deneylerini yoksul ülkelerde gerçekleştiriyor. Amerikan Vanity Fair dergisine göre, deneylerin en çok yapıldığı ülkelerden biri de Türkiye.
Ergenliğe giriş yaşı düşüyor
Sali, 07.12.2010, 11:31am
ABD'de yapılan bir araştırma, günümüzde erkek çocuklarının, babalarının neslinden daha erken yaşta ergenliğe girebildiğini ortaya koydu.
Kansere karşı aspirin mucizesi kanıtlandı
Sali, 07.12.2010, 09:59am
İngiltere'de 26 bin hasta üzerinde yapılan testlerin ardından kanserden ölümlerin sadece düzenli aspirin alarak büyük oranda önlenebileceği sonucuna ulaşıldı.
İlaçta geri çekme kararı...
Pazartesi, 06.12.2010, 12:13pm
Sağlık Bakanlığı'nca, bebeklerin dişçıkarmasında kolaylık sağlayan ve kemikleşmeyi hızlandırmak amacıyla kullanılan "Calcidine Granül" adlı ilacın 6 serisi için geri çekme kararı alındı.
Bebeğinizin cinsiyetini 2. ayında öğrenmek mümkün
Pazartesi, 06.12.2010, 10:31am
Anne-baba adayları, artık bebeklerinin cinsiyetini öğrenebilmek için 16-20 hafta beklemek zorunda değil. Amerika Birleşik Devletlerinde kullanılan ve artık Türkiye'de de temin edilebilen "Cinsiyet Belirleme Testi (Intelligender Boy or Girl)" ile gebeliğin 10. haftasında bebeğin cinsiyeti öğrenilebiliyor.
Diyabet hastalarında kanser riski artıyor
Pazartesi, 06.12.2010, 10:21am
Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen ve görülme sıklığı yüksek olan diyabet hastalarında kansere yakalanma riskinin, diyabet hastası olmayanlara oranla daha fazla olduğu belirtildi.
Böbrek hastası olduğumuzu bilmiyoruz
Pazar, 05.12.2010, 01:11pm
Böbrek sağlığının önemine dikkat çekmek için 21 ilde araştırma yapan ''Böbrek Sağlığı Otobüsü'' yolculuğunu bugün tamamladı. Türk Nefroloji Derneği'nin kampanyası ile 6 bin 500 kişi böbrek taramasından geçildi. Araştırmanın sonuçlarına göre, 10 kişiden biri böbrekhastası olduğunu bilmiyor.
Sağlıklı yaşamın sırrı bu tohumlarda gizli
Pazar, 05.12.2010, 11:50am
Gıda Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan, sağlıklı beslenmek için, "Kutsanmış tohum" olarak bilinen çörek otunun da aralarında bulunduğu nar çekirdeği, üzüm çekirdeği, haşhaş yağı gibi fonksiyonel yenilebilir sıvı yağların tüketilmesini öneriyor.
  » "Beni olan daha yavaş yaşlanıyor"
  » AIDS'liçocuk tek başına oynuyor
  » Hızlı verilen kilo neden hızla geri alınır?
  » Eski nesil antidepresanlara dikkat!
  » Dikkat bu ilaçlar piyasadan geri çekildi!
  » Parmağınız prostat kanserini işaret ediyor
  » AIDS hâlâ güçlü hâlâ tehlikeli
  » Pasif içicilik öldürüyor
  » İşte kilo almamak için en ideal diyet
  » İşte BM'nin yıllık AIDS raporu!..


 
  ::| Kongre Takvimi
March 2019  
Pz Pt Sa Ca Pe Cu Ct
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 
  manset haberler
Hekim Haber .com 2007
[UST]